W dniu 20 września br. grupa uczniów ZSP wzięła udział w XXII Dolnośląskim Festiwalu Nauki we Wrocławiu.

Tradycyjny dla naszej szkoły wyjazd, zorganizowała Pani Joanna Swędrak. Przed południem młodzież uczestniczyła w warsztatach i pokazach pt. "Odlotowe eksperymenty, czyli matematyka oczami fizyka i chemika" na Wydziale Chemii UWr. Prowadzący fascynujący pokaz mgr Michał Pocheć wybierał spośród chętnych osoby, które wraz z nim prowadziły doświadczenia. Przez ponad godzinę cała grupa świetnie się bawiła, powtarzając i zdobywając wiedzę. Po południu, na Uniwersytecie Przyrodniczym, dr inż. Andrzej Kocowicz przeprowadził, specjalnie dla naszych uczniów, warsztaty pt. "Co to za gleba? Jak rozpoznać glebę i określić jej właściwości?". Poza przyswojoną wiedzą merytoryczną, ciekawostkami i praktycznymi wskazówkami dot. ogrodnictwa i kosmetologii(!), młodzież mogła, dosłownie, dotknąć różnych rodzajów gleb, porównać je ze sobą i określić ich właściwości. Po odrobinie nauki,  wycieczkę zakończono wizytą w galeriach handlowych.