Dziś (tj. 28 października ) miały miejsce w szkole dwie ważne uroczystości; Dzień Patrona - Dezyderego Chłapowskiego oraz uroczyste ślubowanie klas pierwszych mundurowych. Z tej okazji szkołę odwiedzili zaproszeni goście; przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy, reprezentanci służb mundurowych , dyrektor Szkoły Podstawowej w Sławie oraz dumni ze swoich pociech rodzice. Na początku wysłuchaliśmy lekcji historii o naszym patronie, w tym roku wzbogaconej o walory artystyczne- śpiew. Jednak najbardziej wyczekiwanym momentem było samo ślubowanie, kóre przebiegło w podniosłej atmosferze i oprawie.Słowa przysięgi zostały wypowiedziane  z należytą powagą i dumą.

Ostatnim etapem dzisiejszego spotkania był konkurs wiedzy o patronie, w którym zmierzyli się przedstawiciele wszystkich klas pierwszych. Zwyciężył Jakub Pietrykowski z klasy I TLP. Gratulujemy!

Wszystkim uczniom, którzy złożyli dziś tak ważną dla nich przysięgę życzymy, aby wytrwali w swych postanowieniach, by swoją postawą rozsławiali imię szkoły i byli dumą nauczycieli:)

                                                                                                       Magdalena Kaczmarska