Dnia 16 grudnia br. w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży odbyły się Finały Wojewódzkie w Badmintona. Do rywalizacji przystąpiło 8 finalistów z powiatów : PZS  Świebodzin, CKZiU Nowa Sól, ZSE Żary, CKZiU Sulechów, ZSP Krosno Odrzańskie, LO Zielona Góra, ZSO Szprotawa  oraz nasza szkoła , która reprezentowana była przez doświadczoną zawodniczkę Joannę Miller oraz Martynę Zając. Mimo bardzo zgranej pracy nie udało się naszej reprezentacji wyjść z grupy. Poziom zawodów był bardzo wysoki i dało się odczuć, że przeciwnicy nie próżnują. Wszystkie sety jak i deble rozegrane były na bardzo wyrównanym poziomie. Martyna Zając świetnie sobie radziła pod siatką, Joanna Miller nie przepuszczała żadnej okazji do ataków. To nie były z pewnością łatwe mecze, ani dla przeciwników, ani dla nas. Cieszymy się, że pozostawiamy po sobie ślad dobrej gry i nie oddaliśmy łatwo żadnego punktu. Nasuwają się jednak wnioski, że czeka nas więcej pracy. Mam nadzieję, ze jeszcze do końca tego roku , dziewczyny zdołają przekazać zdobyte doświadczenie młodszym zawodniczkom. 

Przy okazji zawodów nasze badmintonistki postanowiły zwiedzić jedną z głównych atrakcji Świebodzina - figurę Jezusa Chrystusa. Ogromny, wręcz monsturalny pomnik , który obecnie jest największą rzeźbą Jezusa na świecie i mierzy 36 m. Rzeźba jest bardzo widoczna z głównych dróg wokół Świebodzina, a wrażenie jakie sprawia z bliska pozostanie z pewnością na długo w pamięci. Tak jak  na długo pozostanie w pamięci ten świetny team; Joanna - Martyna. Dziewczyny niestety niebawem kończą szkołę i pozostaje nam korzystać z doświadczenia, które zdobyły, tak aby w przyszłości osiągnąć jeszcze więcej.