Zajęcia praktyczne w ramach przedmiotu Pracownia gastronomiczna

w I klasie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych

 

Cotygodniowe sześciogodzinne zajęcia odbywają się zgodnie z programem w nowej, doskonale wyposażonej pracowni szkolnej – prawdziwej wizytówce naszej szkoły.

Plan pracy obejmuje tematykę programową oraz zaproponowaną przez uczniów (ok 30%).

Wszystkie zajęcia to produkcja starannie zaplanowanych potraw, przygotowywanych pod okiem nauczycieli zawodu , tj. pani Lidii Szumskiej i pana Zbigniewa Buchwalda.

W dniu dzisiejszym uczniowie przygotowali danie obiadowe, tj. pulpety drobiowe w sosie koperkowym, pulpety drobiowe w sosie pomidorowym, ziemniaki tłuczone z masełkiem, śmietanką i koperkiem, sałatkę z ogórka kiszonego, a na deser domowy budyń waniliowy ozdobiony owocami i polany sokiem malinowym oraz budyń czekoladowy ozdobiony wisienką i posypany białą czekoladą.

Pod koniec każdych zajęć młodzież nakrywa stół i przygotowuje prezentację wyporcjowanych potraw, po czym odbywa się degustacja samodzielnie przyrządzonych smakołyków. Co tu ukrywać – wszystko smakuje wyśmienicie! Jest się czym pochwalić!

 Zbigniew Buchwald