14 lutego br. miałam możliwość obejrzeć Koncert Walentynkowy we Wrocławskiej Operze. To była moja pierwsza wizyta w operze.

 

Koncert prowadził konferansjer Jacek Jaskóła ze  wspaniałą Orkiestrą Filharmonii Wrocławskiej pod batutą Marcina Nałęcz-Niesiołkowskiego. W Koncercie Walentynkowym zostały zaśpiewane przez artystów m.in utwory: Mozarta , Rossiniego i Bizeta. Tematyką śpiewanych utworów była oczywiście miłość. Został zaprezentowany publiczności szeroki repertuar głosów takich jak: bas , tenor , sopran , alt .
Artyści wystąpili w eleganckich strojach , odpowiednich do wykonywanych przez nich utworów. Cały image artystów był nienagannym atutem całego koncertu. Koncert Walentynkowy w Operze Wrocławskiej pozostanie w mojej pamięci na długo, ponieważ towarzyszyły mi emocje zachwytu, podziwu dla znakomitych artystów i szczególnego miejsca jakim jest Opera Wrocławska.
Czułam ogromną satysfakcję , że jestem tu dzisiaj w tym miejscu, gdzie mottem przewodnim Koncertu Walentynkowego była miłość . Jestem zadowolona z czasu spędzonego w Operze Wrocławskiej. Była to niezapomniana uczta dla uszu, wzroku i serca .  W wycieczce udział wzięli uczniowie z rodzicami. Organizatorem była Pani Urszula Drożdżyńska.
 
Amelia Głogowska kl. 1 TŻiUG