Po długiej przerwie nareszczie pojawiło się zielone światło dla zajęć SKS w szkołach. Pod opieką Pana Piotra Kolmana i Stelli Dodot rozpoczęły sie ponownie zajęcia, tym razem na otwartym akwenie wodnym. Oczywiście pozostają pewne procedury i ograniczenia związane z potrzebą  zachowania bezpieczeństwa, ale okazało się to małą przeszkodą. Poza ograniczeniami dotyczącymi odległości pomiędzy uczniami i ilością uczestników konieczne była dezynfekcja rąk po kontakcie ze sprzętem. 

Nasza szkoła organizuje szkolenie dla kandydatów na ratowników wodnych w ramach zajęć SKS. Zazwyczaj szkolimy młodzież na basenie. Niestety dzis nie ma takiej możliwośći. Pojawiła sie alternatywa - pływanie na kajakach. To świetne rozwiązanie i okazja do nabrania obycia w kontakcie ze sprzętem na wodzie. Dla niektórych to pierwsze pływanie na kajakach, więc zaczynamy od teorii  związanej z zapoznaniem sprzętowym; budowa kajaku i jego konieczne wysposażenie. Pierwsze zajęcia to w szczególności nauka wiosłowania i manewrów. To co wydaje sie oczywiste, wcale takie nie jest ,gdy na otwartym akwenie towarzyszą nam szkwały. Wszyscy uczestnicy sprawnie i szybko opanowali tę umiejętność. 

Pierwsza grupa na wodzie składała się z najmłodszych uczennic, które w przyszłości pragną zostać ratowniczkami. Już za tydzień kolejna grupa skadająca sie z chłopców w asyscie starszych uczniów, którzy już uzyskali tytuł ratownika wodnego. Mamy nadzieję, że kolejne spotkania będą obejmowały coraz dłuższe i ciekawsze szlaki wodne.

Dziękujęmy za współpracę Panu Andrzejowi Borkowskiemu oraz wypożyczalni sprzętu wodnego "Relax" w Sławie.  

Przy okazji miło mi nadmienić, że aż trzech uczniów z naszej szkoły będzie strzec waszego bezpieczeństwa na głównej  plaży w Sławie. Gratulacje dla Karoliny Janik, Konrada Błaszaka oraz Kacpra Ławeckiego. Miło patrzeć na to jak pasja przeradza się w zawodową pomoc.