Na zajęciach z produkcji zwierzęcej z Panem Zbigniewem Buchwaldem, które odbywamy w ramach pracowni produkcji rolniczej, poznajemy tajniki naszego zawodu od strony praktycznej.

Bezpośrednio uczestniczymy w produkcji, osobiście doświadczając trudu i wysiłku ludzi, pracujących w tej branży, a przy tym  łatwiej nam zrozumieć chociażby  specyfiikę i zasady produkcji, zarządzania czy obrotu artykułami rolnymi. Poznajemy też inne gałęzie produkcji czy dziedziny gospodarki, bezpośrednio związane z AGROBIZNESEM.                                                                                                                                                         

Z każdymi zajęciami jesteśmy coraz bardziej przekonani o słuszności naszego wyboru, dostrzegamy coraz więcej zalet tego zawodu, odnajdujemy w nim siebie, zwłaszcza, że ogromna różnorodność możliwych specjalności czy kierunków produkcji, zarządzania, przetwórstwa i obrotu surowcami oraz świadczenia usług i  pracy w administracji, dają paktycznie niemal nieograniczone możliwości rozwoju  każdemu z nas, a wprzyszłości szeroki wachlarz możliwości zatrudnienia.                                                                                                                                                      

Mamy w programie dobrze skorelowaną część teoretyczną z częścia praktyczną. Ta pierwsza odbywa się w szkolnej pracowni produkcji zwierzęcej, natomiast cotygodniowe, czterogodzinne praktyki, odbywamy w wiodących gospodarstwach rolnych naszego rejonu. Te wspaniale prowadzone gospodarstwa rolne, najczęściej należą bądż są prowadzone przez  absolwentów naszej szkoły,tj. TECHNIKUM ROLNICZEGO w Sławie. Nasi starsi koledzy przyjmują nas bardzo życzliwie, traktujac jak prawdziwych partnerów a my nie ukrywamy, że jesteśmy z tego bardzo dumni i chętnie ich odwiedzamy, korzystając z ich ogromnego doświadczenia. Bardzo często wspominają lata szkolne, podkreślając, jak ważny był to okres w ich życiu i karierze zawodowej.                                                                                                                                                         

Zaczęło się jak  zawsze, czyli od szkolenia bhp, sprawdzenia ubioru roboczego, uwag na temat paznokci, włosów, kolczyków, pierścionków, wisiorków i innych ozdób, a potem szło już zgodnie z programem, tak więc znamy topografię podstawowych gatunków zwierząt gospodarskich / wg. nomenklatury zootechnicznej /, poznaliśmy budynki gospodarskie czyli miejsca produkcji i obiekty im towarzyszące. To własnie z zajęć praktycznych, wiemy jak obchodzić się ze zwierzętami /również bezpiecznie i humanitarnie poskramiać/, jak rozpoznawać ich stany fizjologiczne i zaradzić im, jak pielęgnować je, czyli jak zapewnić im szeroko pojęty dobrostan. Wiemy już czym i jak żywić oraz poić nasze zwierzaki. Układanie dawek pokarmowych, bilansu czy preliminarza paszowego, to już prawie nasza pasja. Sami potrafimy założyć pryzmę kiszonkową, sporządzić śrutę zbożową czy rozpoznać, ocenić jakość i przydatność paszy. Wiele z tych umiejętności praktycznych, wykorzystujemy już w gospodarstwach naszych rodziców, a częstokroć i w niedalekiej przyszłości naszych. Ostatnio, profesjonalnie zebraliśmy jaja gęsie, umyliśmy je, następnie pddaliśmy je selekcji a po oznakowaniu każdego z nich i zapakowaniu, przygotowliśmy całą partię jaj  wylęgowych  do transportu. Wcale nie gorzej poszła nam obsługa cieląt,w tym noworodków, którym   trzeba było po porodzie obciąć i zdezynfekować pępowinę, umieścić we wcześniej przygotowanym kojcu i napoić siarą. Całkiem dobrze też poradziliśmy sobie z pozyskiwaniem mleka  podczas doju krów na fermie bydła mlecznego Pana Kaminiarza w Konotopie. Wiemy jak przerobić ziarno żyta lub kukurydzy na spirytus, komu służy i czym zajmuje się ARiMR, a co jeszcze nas czeka…?                                                                                                             

Z każdym dniem rośnie w nas chęć poznawania tego ciekawego, bardzo atrakcyjnego, z ogromnymi perspektywami na przyszłość zawodu, a potęguje ją, bardzo miła i ciepła atmosfera jaka panuje w klasie , w szkole, na lekcjach czy na zajęciach praktycznych. Nie da się też ukryć  tego, że ogromny udział w tym  mają nasi nauczyciele i pracownicy szkoły. Lubimy naszą  ,,budę’’. Zapraszamy do galerii zdjęć.        

                                                                                             Magda,  Oliwia,  Sandra,  Sara, Przemek,  Jakub,  Kamil