Dnia 12 kwietnia br. we Wschowie na tzw. "Kaczych Dołach" odbyły się powiatowe biegi sztafetowe chłopców i dziewcząt. Drużyna dziewcząt miała do pokonania 8 x 800 m , a chłopców 8x 1400m. Warunki biegowe były doskonałe, lekkie słońce i brak silnego wiatru. Jednak dystans był niezwykle trudny, ponieważ siła przeciwników nie pozwalała na ani chwilę zwolnionego tempa. Ogólnie poziom wszystkich biegów był bardzo wysoki. Tempo biegowe było bardzo dobre ( pomimo biegu w piasku i po górkach ).

Drużyna dziewczyn była reprezentowana przez maturzystki - nasze doskonałe biegaczki z doświadczeniem; Weronikę Wiktorowicz oraz Oliwię Jaworską. Silnym wsparciem okazały się; rozbiegana Szulc Zuzanna, Marcelina Leszczyńska oraz Joanna Miller oraz debiutantki z klas zawodowych; Kucharska Anna, Aleksandra Sobstyl, Kinga Gawron oraz Daria Ratajska.

Drużyna chłopców to wszechstronny sportowo maturzysta - Klaudiusz Wycichowski, nasi gwaranci szybkości;bracia Kamil i Kacper Ławeccy , wytrenowani i w świetnej formie: Waściński Kacper, Łaniecki Dawid, Bortlisz Tomasz, Blatkiewicz Jakub oraz w rezerwie Szulc Miłosz i Gryca Kamil.

 

Bieg dziewcząt był bardzo emocjonujący. Pomimo począkowych strat, każda z dziewcząt dała z siebie wszystko i ostatecznie z ostatniej pozycji dziewczyny wypracowały pierwsze miejsce. W drużynie przeciwniczek znlazła sie utytułowana biegaczka biorąca udział w mistrzostwach Polski, co dawało nam powody do obaw. Jednak świetna forma Zuzanny  Szulc  pozwoliła wypracować przewagę,którą każda z dziewczyn utrzymywała sukcesywnie powiększając przewagę. Nasze debiutantki z klas zawodowych; Ola Sobstyl i Kucharska Anna okazały  się świetnym wyborem. Biegły udowadniając, że są w świetnej formie. Niezawodna okazała sie również maturzystka Jaworska Oliwia, która z lekkością nadawała mocne tempo. Finisz należał do Wiktorowicz Weroniki, która pomimo ogromnej przewagi ukończyła sztafetę w sprinterskim tempie. Brawo dziewczyny. Każda dała z siebie wszystko, co ostatecznie potwierdziło, że kolejny rok z rzędu jesteśmy nr 1 w powiecie.

Bieg chłopców był również pełen wrażeń. W początkowym etapie rywalizacja była dość zbliżona i miejsca co chwilę sie zmieniały. Byliśmy jednak w ścisłej czołówce przez cały początek. Każde potknięcie mogło kosztować drużynę stratę pierwszego miejsca. Jednak mocno wypracowana pozycja przez Klaudiusza Wycichowskiego była utrzymana przez naszych gwarantów szybkości i siły; braci Ławeckich Kamila oraz Kacpra, którzy pozostawiali przeciwników w dalekim tyle. Zmiana Kacpra Waścińskiego pokazała nam  ile daje doskonała forma i praca nad nią. Kacper zaprezentował w tym roku wyjatkowo świetną formę. Ostatnia zmiana należała do najtrudniejszych. Finiszował Jakub Blatkiewicz z najsilniejszym zawodnikiem ze Wschowy. Między chłopakami była duża różnica, ale przeciwnik był bardzo szybki. Kilka chwil po starcie okazało się, że Jakub świetnie sobie poradził z utrzymaniem pozycji lidera i nikt nie był w stanie już dogonić naszych zawodników.

W ten sposób chłopcy i dziewczęta mają pierwsze miejsce w powiecie. Kolejny rok z rzędu Zespół Szkół Ponaddgimnazjalnych w Sławie jest nie do pokonania w kategoriach biegowych ze Wschową . Tym samym zakwalifikowaliśmy sie do biegów wojewódzkich.

Jesteśmy bardzo dumni z naszej młodzieży. Sława biega najlepiej :) dlatego miło nam kontynuować tradycję wyjazdów do Waszawy na biegi z tak utalentowaną grupą biegaczy. :)

Życzymy powodzenia w rywalizacji z najllepszymi w województwie.