Radości nie było końca!

Tak powitały nas dzieci ze świetlicy miejskiej w Sławie, którym społeczność naszej szkoły zebrała pomoce szkolne i gry jako doposażenie mienia.

Szkolne koło PCK prowadziło dwutygodniową akcję zbiórki, w którą zaangażowało się wielu uczniów i nauczycieli, a także absolwenci naszej szkoły i osoby z zewnątrz.

Dziękujemy za wszelką pomoc i sprawny przebieg akcji, działamy dalej - niebawem kolejne wyzwanie, o czym powiadomimy!

Szkolne Koło PCK

Dnia 13 listopada 2019 w naszej szkole z ramienia Szkolnego Koła PCK odbyła się akcja krwiodawstwa pod patronatem RCKiK w Zielonej Górze.

Spośród 26 osób zarejestrowanych 22 z nich oddały ten cenny materiał i zebrano łącznie prawie 10 l krwi.

Cieszymy się, że grono sławskich krwiodawów powiększyło się o kolejne osoby - brawo za odwagę!!!

Dziękujemy darczyńcom - młodzieży z naszej szkoły i mieszkańcom gminy Sława oraz zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych akcjach.

SK PCK

Komuś umilisz godziny świetlicowe, gdy czeka na rodziców. Jakieś dziecko ucieszy się i uśmiechnie.

Pomyśl, zanim wyrzucisz lub zniszczysz - możesz sprawić radość!

Grupa aktywnej młodzieży z koła PCK przy ZSP w Sławie pomoże w zbiórce materiałów dydaktycznych dla świetlicy profilaktycznej w Sławie, w razie pytań prosimy o kontakt tel.653566511 i składanie darów w budynku warsztatów przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych ul. Ogrodowa 2 w Sławie.

Udostępniajcie i przekazujcie info w okolicy, za wszelkie darowizny serdecznie dziękujemy!

Najbardziej potrzebne są:

• gry planszowe, puzzle
  • piłki, skakanki
  • książki dla dzieci
  • zabawki (lalki, autka, klocki, ale nie pluszaki)
  • kredki, pisaki, farbki oraz inne artykuły plastyczne
  • akcesoria do gier i zabaw zespołowych

Szkolne Koło PCK

Już niedługo w środę 13 listopada w naszej szkole odbędzie się pierwsza w tym roku szkolnym akcja oddawania krwi.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału, w szczególności pełnoletnich uczniów naszej szkoły.

Rejestracja dawców odbędzie się w godzinach 9:00-12:00.

Przypominamy, że zgłaszając się do oddania krwi należy:

• wypić około 2 l wody
  • zjeść lekkie, beztłuszczowe śniadanie
  • być wypoczętym
  • zabrać ze sobą dokument tożsamości

Jesteś altruistą?

Lubisz pomagać i pracować w zespole?

Zachęcamy Cię zatem do współpracy i koordynacji działań Szkolnego Koła PCK!

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt do 31. października z p. K.Boczek i p. L.Szumską.