Grupa uczniów zainteresowanych tematyką humanistyczną wybrała się  22 września na wykład prof. Jana Miodka, który inaugurował drugi dzień DFN we Wrocławiu. Sala Unii Europejskiej na Wydziale Prawa była wypełniona po brzegi,na nas czekały miejsca w pierwszym rzędzie. Pan profesor,jak zwykle ciekawie opowiadał o języku polskim.Dowiedzieliśmy się, że od nazwy rzeki, zbiornika wodnego, stawu,nazywano dawniej też osadę i dlatego mamy do dziś Oławę, Bystrzycę, Wisłę, Krasny Staw itd. Po wykładzie profesora Miodka wręczyliśmy mu kwiaty, był to też czas na autografy i pamiątkowe zdjęcia. Na kolejne zajęcia szliśmy pieszo. Korzystając z pięknej pogody zwiedziliśmy po drodze  Halę Targową, która jest już uznana za obiekt zabytkowy. Dalej szliśmy przez wrocławskie planty, Ostrów Tumski z mostem miłości i niezwykłą Katedrę Wrocławską. W Bibliotece Uniwersyteckiej czekała już na naszą grupę p. Dalia Żminkowska, aby nam pokazać wystawę "Kaliope", która przybliżyła nam sławne kobiety w historii Austrii. Następnie uczestniczyliśmy w zajęciach pod nazwą "150 lat "Nad pięknym, modrym Dunajem"-Jan Strauss".Pani Żminkowska przybliżyła nam historię rodziny Straussów , a potem mieliśmy okazję uczyć się walca pod kierunkiem ładnej , miłej stażystki (można to zobaczyć na krótkim filmiku z tych zajęć.) Czas wolny spędziliśmy w centrum "Magnolia", gdzie spotkaliśmy się z Panią Dorotą Matarelli (świetna aktorka Teatru Komedia z Wrocławia). Wyjazd był udany, trochę  zmęczeni wróciliśmy do Sławy wieczorem.

Oliwia Jaworska IV TA