Dziś gościliśmy w szkole ( po raz pierwszy po wakacyjnej przerwie) muzyków z Lubuskiego Biura Koncertowego. Motywem przewodnim koncertu były tanće z różnych krajów.

 

Muzycy; pani Martyna Musiał i pan Julian Tatarynowicz dali popis swego talentu i wprowadzili nas w świetny nastrój grając na takich instrumentach jak klarnet i skrzypce. Muzyce towarzyszyły występy taneczne w wykonaniu pani Anny Opara. Piękne stroje, w których występowała tancerka, przykuwały wzrok. Szczególnie zachwyciło wykonanie kalinki, tańca wywodzącego się z Rosji. Inne ciekawe tańce to m.in. węgierski czardasz, włoska tarantella, czeska polka czy taniec szopski wywodzący się z Bułgarii. Oczywiśćie były też polskie muzyczne akcenty; wysłuchaliśmy m.in. kujawiaka i oberka. Gromkie brawa od publiczności zdobyło również wykonanie tańca klezmerskiego, który wywodzi się z tradycji i kultury żydowskiej. To rodzaj muzyki, w której smutek i tęsknota przeplatają się z radością życia wyrażaną właśnie przez taniec.
Występ bardzo spodobał się naszej szkolnej społeczności, czekamy na następne!


                                                                                                      Magdalena Kaczmarska