Dnia 17.10.2017 roku miałam okazję uczestniczyć w zajęciach dodatkowych które zorganizowała pani Urszula Drożdżyńska.

 

Tego dnia w naszą szkołę odwiedziła  aktorka z Wrocławskiego Teatru Komedia pani Dorota Wierzbicka - Matarelli. Najpierw spotkaliśmy się w gabinecie j. polskiego, gdzie przy kawie i ciasteczku rozmawialiśmy o naszych pasjach, ulubionych piosenkach, wierszach, planach na przyszłość. Kiedy już się trochę poznaliśmy przyszedł czas na podstawowe ćwiczenia aktorskie nad dykcją, pozaniewerbalnymi sposobami okazywania uczuć, stanów emocjonalnych. Następnie, korzystając  z rekwizytów które przywiozła ze sobą aktorka rozpoczęliśmy w parach odgrywanie sytuacji, które zdarzają się w szkole. To były takie małe zadania aktorskie, które później wspólnie omawialiśmy. Było przy tym dużo śmiechu, a jeszcze więcej nauki. Ani się obejrzeliśmy jak minęły dwie godziny fantastycznych zajęć, już dziś nie mogę się doczekać następnych.

                                                                                                                                                      Wiktoria Kaźmierska kl. I A BS