Dziś w naszej szkole miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Obchodzony corocznie Dzień Patrona Szkoły uświetniło ślubowanie klasy I mundurowej.

 

Z tej okazji swoją obecnością zaszczyciły nas władze gminy, przedstawiciele jednostki wojskowej z Sulechowa (5. Lubuskiego Pułku Artylerii), dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół oraz inni szanowni goście.To uroczyste wydarzenie mieli okazję zobaczyć także zaproszeni na to wydarzenie rodzice  naszych uczniów.
Po podniosłym momencie ślubowania  wysłuchaliśmy i obejrzeliśmy program artystyczny w wykonaniu młodzieży.W tym roku przypadła okrągła, bo 30-ta rocznica nadania naszej szkole imienia Dezyderego Chłapowskiego. Z tej okazji uczniowie klas IV technikum przygotowali i przedstawili program  o naszym patronie, który swoją patriotyczną postawą stanowi wzór dla młodzieży, a jego liczne dokonania i zasługi dla rolnictwa są godne podziwu.
Tradycją szkoły jest też coroczny konkurs wiedzy o naszym patronie, do którego przystępują przedstawiciele klas pierwszych. Jak co roku konkurs budzi wiele emocji wśród uczestników i widowni, gdyż oprócz wiedzy liczy się w nim także taktyka. W tym roku po zaciętej walce miejsca na podium przypadły  klasie I LO;
I miejsce- Zofia Poniedziałek
II miejsce-Mateusz Hatka
III miejsce- Zuzanna Suchorska
Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy wiedzy i odwagi, trzymamy również kciuki za naszych młodych, przyszłych żołnierzy, życząc im wytrwałości, sumienności i sukcesu w dążeniu do celu.
                                                                                                

Magdalena Kaczmarska