W poniedziałek- 27 listopada, jak co roku o tej porze gościliśmy w naszej  szkole pierwszoklasistów  z pobliskiej Szkoły Podstawowej wraz z wychowawcami.

Powodem tej wizyty  były obchody Dnia Pluszowego Misia, które połączyliśmy  z akcją głośnego czytania dzieciom. Dziewczyny z klasy I LO; Wiktoria Klecha, Kasia Mała oraz Martyna Zając z dużym zaangażowaniem czytały dzieciom historię pt. Pięciopsiaczki, autorstwa Wandy Chotomskiej. Opowieść ta bardzo zafascynowała dzieci, które z dużym zainteresowaniem słuchały lektorek i odpowiadały na  ich pytania. W ramach krótkiej przerwy dzieci miały za zadanie narysować swojego wymarzonego pieska. Efekty tych bardzo ciekawych fantazji mozna obejrzeć na zdjęciach. 

Myślę, że udało się nam zachęcić dzieci do czytania książeczek, w tym dalszej części historii o Pięciopsiaczkach. Dzieci zadowolone wróciły na lekcje, obdarowane przez nas łakociami i przygotowanymi na tę okazję zakładkami do książek.

                                                                                Magdalena Kaczmarska