24 Listopada 2017 roku brałem udział w warsztatach filmowych zorganizowanych przez Narodowy Instytut Dziedzictwa w ramach projektu ,,Zabytkomania''.
 
Do projektu tego zgłosiła nas Pani Urszula Drożdżyńska i wzięło w nich udział 13 uczniów z klasy 1 LO i 1 TL. Zajęcia zaczęły się od godziny 9:30, a skończyły około 15:30. Rozpoczęliśmy je w gabinecie polonistycznym,gdzie dziennikarka TVP Kultura pani Katarzyna Szczuka-Niezabitowska i operator filmowy pan Marcin Kawka przybliżyli nam teoretycznie pracę dziennikarza i operatora filmowego, udzielając wielu cennych wskazówek. Potem zostaliśmy podzieleni na kilkuosobowe grupy, w których opisywaliśmy historyczne miejsca nam bliskie w Sławie. Po przedstawieniu sławskich obiektów historycznych, poszliśmy z dziennikarzami i panią Urszulą nad jezioro kręcić pierwsze sceny do naszego filmu o Sławie. Rozpoczynałem ja i opowiadałem o sławskim jeziorze. W tym czasie inna grupa przeprowadzała sondę uliczną na temat zabytków bliskich naszemu sercu. Po mojej historii o jeziorze, którą trzeba było wielokrotnie powtarzać podobnie jak inne (oj, niełatwo stanąć przed kamerą i mądrze, sensownie mówić!),poszliśmy parkiem w okolice Pałacu Książęcego, gdzie kolejna osoba opowiadała o tym miejscu. Następnie razem z trzema dziewczynami zacząłem kontynuować sondę uliczną na teranie Starego i Nowego Rynku. W tym samym czasie reszta ekipy zajmowała się innymi sławskimi perełkami. Mieliśmy w rękach profesjonalny sprzęt,a instruktorzy byli cały czas z nami i uczyli nas patrzeć przez oko kamery, mądrze prowadzić sondę uliczną, tak aby wszystko było super. Warsztaty filmowe to było niesamowite przeżycie. Podziękowaliśmy pani Kasi i panu Marcinowi za pracę z nami. Warsztaty bardzo mi się podobały, dzięki nim dowiedziałem się wielu ciekawych historii o mojej miejscowości oraz uświadomiłem sobie, jak wygląda praca reportera telewizyjnego.
 
Piotr Demski 1 klasa Technikum Logistycznego