Ostatniego dnia listopada, w ramach kontynuacji warsztatów filmowych, naszą szkołę odwiedziła pani Barbara Łepkowska z Krakowa, która jest historykiem sztuki, grafikiem oraz autorką wielu publikacji.

Prowadzi także zajęcia z edukacji kulturalnej, m. in. projekt “Sztuka na Kółkach” i jest przewodnikiem w Muzeum Narodowym w Krakowie. W zajęciach, które z nami prowadziła brało udział 12 uczniów z klasy I TL i I LO oraz pani Urszula Drożdżyńska. Nasz gość przywiozł ze sobą dwie starodawne walizki pełne tekstów kultury. Każdy z nas znalazł w nich coś, co przykuło jego uwagę. Moją uwagę zwróciła książka Carlosa Ruiza Zafona pt. “Więzień Nieba”, którą wcześniej miałam okazję czytać. Natomiast moją przyjaciółkę zaintrygował film Jana Komasy pt. “Miasto 44”. Pani Barbara przygotowała dla nas również wiele ciekawych zajęć, w których musieliśmy wykazać się kreatywnością, wyobraźnią, ale też i wiedzą. Jednym z ciekawszych zadań było napisanie oraz zobrazowanie historii kryminalnej, która rozgrywa się w jednym z naszych zabytków. Pani Łepkowaska była bardzo zachwycona naszą interpretacją i pomysłowością. Wszystkim ten cykl trzydniowej edukacji bardzo sie podobał, zdobywaliśmy wiedzę i umiejętności inaczej. Czekamy na więcej takich zajęć i pomysłów pani Uli.

Martyna Zając I LO i Karolina Janik I TL