W Szkołach Podstawowych w Starym Strączu i Krzepielowie w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi odbyły się dzisiaj, tj. 6 lutego, prelekcje na temat ratownictwa dla najmłodszych.

Jest to o tyle ciekawe wydarzenie, że zajęcia prowadzili  uczniowie naszej szkoły, którzy odbywają kurs na ratownika wodnego. Nabyte już podstawy wiedzy dotyczącej ratownictwa, pozwoliły naszym uczniom śmiało odpowiadać na pytania najmłodszych. Uczniowie prezentowali podstawowe techniki udzielania pierwszej pomocy oraz sprzęt wykorzystywany w ratownictwie wodnym.  Przypomnieli również podstawowe telefony alarmowe oraz zasady  bezpiecznego  spędzania czasu nad wodą.

Inicjatorem akcji jest Pan Andrzej Borkowski, który zapowiada już kolejny cykl prelekcji w innych szkołach.

Stella Dodot