Z radością informuję, że na   kanale YouTube  można obejrzeć filmik o Sławie, który jest efektem warsztatów prowadzonych w naszej szkole przez panią Katarzynę Szczuka- Niezabitowską, dziennikarkę TVP Kultura i pana Marcina Kawkę , operatora filmowego.

 

W listopadzie 2017 roku  uczniowie zainteresowani tematyką historyczną i dziennikarstwem  mieli okazję zmierzyć się z pracą operatora i dziennikarza, przy okazji  stworzyli materiał do projektu "Zabytkomania". Narodowy Instytut Dziedzictwa zaproponował nam udział w cyklu zajęć , gdyż jesteśmy laureatami zeszłorocznego konkursu - projektu "Kamienie pamięci", który realizowałam  z wybranymi  uczniami klas maturalnych . W tegorocznych warsztatach udział wzięli uczniowie klas pierwszych : I TL i I LO. Okazało się , że w ciągu jednego dnia można stworzyć ciekawy materiał, a nasi uczniowie mają ogromny potencjał .

Urszula Drożdżyńska,
koordynator projektów
 

https://www.youtube.com/watch?v=R-kEkdHGRgQ