W dniu 1 marca br. klasy 1 i 2 TL uczestniczyły w szkoleniu poligonowym , na zaproszenie 5. Lubuskiego Pułku Artylerii - jednostki, z którą współpracuje szkoła.

 

Zajęcia odbyły się na poligonie w okolicach Drawska Pomorskiego. Uczniowie pomimo siarczystego mrozu mogli obserwować niezwykle widowiskowe  strzelania amunicją bojową, realizowane przez 4. Dywizjon Artylerii Rakietowej.

Następnie zapoznani zostali ze stanowiskiem dowodzenia 2. Dywizjonu Artylerii Samobieżnej oraz obserwowali zatrzymanie niezidentyfikowanego pojazdu.

W międzyczasie posililiśmy się kiełbaskami z ogniska oraz pyszną wojskowa grochówką.

Kolejnym punktem zajęć było zabezpieczenie logistyczne w funkcjonowaniu jednostki wojskowej w trakcie szkolenia poligonowego. Uczniowie zapoznani zostali z funkcjonowaniem zaopatrzenia, kuchni i stołówki. Mogli podpatrzeć pracę polowego punktu tankowania, a na zakończenie poznali warunki codziennego bytowania żołnierzy w obozowisku poligonowym.

Był to dzień pełen wrażeń, który umożliwił uczniom zapoznanie się z codziennością żołnierską na poligonie.

                                                                                                                           Małgorzata Rösler