Dnia 16 kwietnia br. nasza szkoła wzięła udział w wojewódzkich biegach sztafetowych w Babimoście. 

Nasze drużyny, które z dużą przewagą zdobyły pierwsze miejsca w powiatach, niestety na zawody w Babimoście pojechały w zmienionym składzie. Jednocześnie odbywajace się zawody w unihokeja spowodowały, że w drużynie chłopców odpadło 3 mocnych zawodników. Na szczęście mieliśmy rezerwowych ; Zykierta Adiana oraz Drgasa Mateusza.

W drużynie dziewcząt również pojawiła się zawodniczka rezerwowa -  Karpała Patrycja.

Na miejscu okazało się, że dziewczyny mają do pokonania aż 1000 m, a chłopcy około 1400m. To znaczna różnica w porównaniu z dystansem na zawodach powiatowych, ale nie to było największą trudnością. Panowały bardzo złe warunki atmosferyczne, było dość zimno i przez cały czas padał delikatnie deszcz.  Bieg odbywał się po trawie, więc było dość trudno.

Drużyna chłopców radziła sobie świetnie, niestety zabrakło pełnego składu i pomimo dobrego finiszu nie udało się odrobić strat z pierwszego miejsca.

Dziewczyny natomiast były rewelacyjne. Pierwsza zmiana była dość trudna i miałyśmy ostatnie miejsce, ale kolejne zawodniczki z każdej zmiany  pomniejszały straty. Pomimo bardzo wysokiego tempa biegowego nasze dziewczyny zdołały odrobić straty na tyle, że miałyśmy w zasięgu 3. miejsce w województwie. Jak to jednak w sporcie bywa, czasami sekundy decydują ..i u nas tak też było. W ostatniej zmianie spadłyśmy na 4 miejsce. Niemniej jednak jest to ogromny sukces. Już od dawna nie mieliśmy w szkole tak dobrego składu biegaczek. I 4. miejsce w województwie jest dla nas prawdziwą wygraną. 

Obie drużyny wyróżnił i wręczył dyplom Zbigniew Bermes -prezez Lubuskiego Związku Sportowego, który pochwalił drużyny za dobry występ.

Podsumowując biegi przełajowe ; nasza szkoła drugi rok z rzędu wyróżnia się w województwie. W ubiegłym roku chłopcy drużynowo zdobyli 3. miejsce w biegach przełajowych, a w tym roku dziewczęta w sztafecie 4. miejce.  Kolejny rok jesteśmy mistrzami powiatu w kategoriach biegowych.

Gratulujemy