W dniach 20 - 22 kwietnia br. uczniowie naszej szkoły wybrali się do Warszawy po to, by zgodnie z coroczną tradycją wziąć udział w biegu OSHEE na 10 km.  

Zapisy na bieg w szkole  rozpoczęliśmy już w styczniu. Szybko okazało się, że jest dużo chętnych osób, co nas miło zaskoczyło. W tym roku wyjątkowo postanowiliśmy skorzystać z okazji i poświęciliśmy całą sobotę na zwiedzanie Warszawy pod kątem historycznym.

Przewodnikiem w zwiedzaniu atrakcji historycznych był oczwyiście niezastąpiony nasz historyk  - Sławomir Basiński, który szczegółowo i skrupulatnie wszystko omawiał. Uczniowie poznali Stare Miasto, spacerowali po Krakowskim Przedmieściu, gdzie największe zainteresowanie wzbudził Pałac Prezydencki. Miłą niespodzianką dla naszych uczniów były dni otwarte na Uniwersytecie Warszawskim. Szczególnie maturzyści obecni i przyszli mieli okazję  poczuć atmosferę miasteczka uczelni, w którym prezentowano poszczególne wydziały. Obowiązkowym punktem zwiedzania oczywiście był Grób Nieznanego Żołnierza oraz pomnik poświęcony ofiarom  katastrofy smoleńskiej. Zwiedzając miasto nie sposób pominąć przepięknego  Pałacu  Kultury i Nauki, z którego mieliśmy okazję  podziwiać panoramę Warszawy ( która jest miastem przepełnionym historią i jeden dzień wydawał się być zbyt krótki ).

Będąc w sercu Warszawy młodzież miała okazję zobczyć również "Złote tarasy" czy organizowany pod Pałacem Kulutry i Nauki zlot mustangów.  Atrakcji do oglądania i podziwiania było bardzo wiele i każdy chciał zobaczyć jak najwięcej, jednak..najważniejsze było przed nami.

W niedzielę o godz, 9.00 rozpoczął sie bieg OSHEE na 10 km.  Trasa biegu rozpoczynała i kończyła się  pod Stadionem Narodowym, a sam bieg uliczny poprowadzony był po prawobrzeżnej stronie Warszawy w okolicach Saskiej Kępy.

Jednocześnie w przeciwnych kierunkach startowaly dwa biegi; nasz na 1O km oraz maraton na 42 km. Łącznie na starcie zgromadziło sie około 20 tys. ludzi, co tworzyło niezwykłą atmosferę . Każdy z naszych zawodnikow ustawiał się we wcześniej określonej strefie czasowej. Chłopcy odważnie wybrali czasy 45- 50 minut a dziewczyny 1:00 - 1:10. Poza uczniami w biegu wzięli udział nauczyciele : Stella Dodot oraz nasz debiutant Sławomir Basiński. Sam bieg wydawał się dla debiutantów przerażający, ale szybko okazało się, że niepotrzebnie. Piękna słoneczna pogoda, doping kibiców, kilka tysiecy uczestników - to wszystko sprawiło, że  kilometry szybko znikały. I na mecie wszyscy stawiali się z dużo lepszymi czasami niż się początkowo spodziewaliśmy. Nasi uczniowie poradzili sobie wspaniale, padło kilka "życiówek", ale i nie gorzej wypadli  nauczyciele, każdy był zadowolony. Każdy z uczestników biegu otrzymał medal. Cieszymy się, ze tradycja naszego uczestnictwa w biegu została zachowana i do tego ilość uczestników wzrosła. W tym roku biegło 24 uczniów.

Skład : Górny Sławomir, Demski Piotr, Zając Martyna, Reszczyński Łukasz, Malcher Marcin, Jarmużek Kacper, Ławecki Kacper, Janik Karolina, Wiktorowicz Weronika, Bortlisz Tomasz, Leszczyńska Marcelina, Mrozkowiak Kamila, Tonder Julia, Błaszak Konrad, Derdzikowska Konstancja, Runo Jakub, Blatkiewicz Jakub, Łaniecki Dawid, Szulc Zuzanna, Konieczna Kaja, Zborowska Natalia oraz opiekunowie wycieczki; Sławomir Basiński i Stella Dodot.

Gratulacje dla każego za ukończony bieg. Do zobaczenia w przyszłym roku:)