Dziś gościliśmy w murach szkoły trzecie klasy gimnazjalne ze Sławy oraz Ciosańca. A to wszystko dlatego, że jak co roku o tej porze szkoła otwiera swe podwoje dla przyszłych uczniów. W ciekawej formie zostały zaprezentowane wszystkie typy szkół, czyli liceum, technikum i szkoły branżowe. Uczniowie mieli okazję zmierzyć się w konkursach wiedzy o Sławie, o krajach angielskojęzycznych i kulinariach. Natomiast umiejętności sprawnościowe i logicznego myślenia przydały się podczas biegu na orientację w terenie ( ta bardzo efektowna konkurencja przypadła do gustu wielu uczniom) . Uwagę przyciągnęły z pewnością klasy mundurowe, które stanęły na wysokości zadania i zaprezentowały gimnazjalistom musztrę.Oprócz tego wspaniale wypadli ratownicy, którzy nie tylko przeprowadzali pokazową resuscytację ale także opowiadali o życiu sportowym szkoły. Oczywiście nie zabrakło czegoś dla ducha i dla ciała; Aleksandra Mirecka i Mateusz Drgas wystąpili w jednoaktówce,  a klasy TŻiUG  przygotowały smaczny poczęstunek. Warto wspomnieć również o filmie, który szczególnie na tę okazję przygotowały klasy I LO i I TL.

Wspólna praca uczniów i zaangażowanych nauczycieli przyniosła efekty, gimnazjaliści wychodzili od nas zadowoleni, uśmiechnięci i najedzeni. Do zobaczenia we wrześniu:)

                                                                                               Magdalena Kaczmarska