Dziś w szkole miała miejsce ważna uroczystość; uczniowie klasy III LO, IV TA oraz IV TŻiUG  otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Z tej okazji w szkolnej auli zgromadziła się cała szkolna społeczność oraz zaproszeni na tę okoliczność goście specjalni; m.in. rodzice abiturientów. W części nieoficjalnej mieliśmy przyjemność obejrzeć występ artystyczny przygotowany przez uczniów z młodszych klas. Oprócz humorystycznych akcentów wysłuchaliśmy również kilku refleksyjnych tekstów nawiązujących do tej szczególnej okoliczności. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że nasza młodzież posiada wiele różnorakich talentów, m.in. aktorskich i wokalnych. Część oficjalną, czyli rozdanie świadectw, uświetnił poczet sztandarowy. Głos zabrał  dyrektor szkoły, pan Edward Boks, a także wychowawcy klas; pani Małgorzata Rychlik i pan Marcin Wójtowicz. Wielu z nas wzruszyło się słuchając podziękowań i wspomnień. Uczniowie wielokrotnie podkreślali fakt, że szkoła była dla nich drugim domem, a nauczyciele przekazywali nie tylka suchą wiedzę książkową, ale przede wszystkim byli przyjaciółmi i mentorami.

Dziękujemy wszystkim, którzy wnieśli wkład w przygotowanie tej dzisiejszej uroczystości, a drogim  absolwentom życzymy sukcesów na zbliżającej się maturze i powodzenia w wędrówce, która dla nich dopiero się rozpoczyna....:)

                                                                                                       Magdalena Kaczmarska