W dniu 11 maja br. w auli Szkoły Podstawowej w Sławie miało miejsce podsumowanie konkursu historycznego "Polak, Węgier...Węgrzy w Legionach Polskich w latach 1914 - 1918".

Jednym z laureatów konkursu został uczeń kl. 1 TL  - Konrad Błaszak. Laureaci konkursu zostali nagrodzeni zaproszeniem na XIX Letnią Akademię Kultury i Języka Polskiego oraz medalem wydanym z okazji 100 - lecia odzyskania przez Polskię niepodległosci. W spotkaniu uczestniczył m. in. pierwszy po 1989 r. ambasador Węgier w Polsce - p. Akos Engelmayer, który niezwykle ciepło opowiadał o przyjaźni polsko-węgierskiej na przestrzeni dziejów. Spotkanie uświetnił występ uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej we Wschowie.

Konradowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Małgorzata Rosler