W dniu 15 maja br. gośiliśmy w naszej szkole pracowników Teatru Komedia z Wrocławia. Dyrektorów: p. Wojciecha Dąbrowskiego i Pawła Okońskiego; aktorki: p. Dorotę Wierzbicką - Matarelli, p. Katarzynę Skoniecką i p. Ilonę Janyst oraz pracowników działu promocji: p. Agnieszkę Paluszkiewicz, p. Artura Zahorodnego i p. Mateusza Wierzgacza.

Okazją do tego miłego spotkania było podsumowanie innowacji teatralnej "Polubić teatr", autorstwa Pani Urszuli Drożdżyńskiej, która jest realizowana w naszej szkole od stycznia 2016 r.

Autorka przedstawiła w sposób chronologiczny wszystkie działania, które odbyły się w ramach tej innowacji m.in. konkursy wiedzy o teatrze, przedstawienia teatralne przygotowane przez naszych uczniów, wyjazdy młodzieży do teatrów Wrocławia i Poznania oraz Opery Wrocławskiej, spotkania z aktorami Teatru Komedia. 

Uczniowie klas pierwszych wzięli także udział w krótkim "Konkursie Wiedzy o Teatrze". Zwyciężyły dziewczęta z klasy 1 BSA : Wiktoria Kaźmierska i Weronika Wycichowska. Drugie miejsce zajęli przedstawiciele klasy 1 TL : Karolina Janik i Konrad Błaszak, trzecie miejsce: dziewczęta z kl. 1 LO: Martyna Zając i Kasia Mała. Miejsce czwarte  - ex aequo zajęły przedstawicieliki klas 3 TŻiUG: Karolina Koza, Aleksandra Dabrowska i 2 TŻiUG: Kornelia Wąsiak i Wiktoria Kędziora.

Nasi goście otrzymali drobne upominki z logo szkoły oraz piękne kwiaty, a uczestnicy konkursu nagrodzeni zostali przez wrocławskich aktorów.

Małgorzata Rosler