W piątek dn. 23.11.2018 w naszej szkole odbył się etap szkolny konkursu w ramach XXVII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowanej przez PCK. 


Jest to ogólnopolski konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, w tym HIV/AIDS, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy i wiedzy o PCK. 
 
Do konkursu przystąpiło liczne grono przedstawicieli klas licealnych i technikalnych. Wśród 21 kandydatów wyłoniono dwie uczennice z największą ilością punktów: Zuzanna Suchorska z klasy II LO oraz Aleksandra Dąbrowska z klasy IV TŻiUG. Po dogrywce jedna z uczennic będzie reprezentować szkołę w etapie rejonowym konkursu w Nowej Soli.
 
Niezłe wyniki otrzymali również: Martyna Zając II LO, Wiktoria Maciukiewicz II LO,Wiktoria Kędziora III TŻiUG, Maria Gierlich I TŻ oraz Adam Rybowicz IV TŻiUG. 
 
Wszystkim gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach olimpiady!