W dniu 11 marca 2019 r., zostało zorganizowane spotkanie z pracownikami Inspekcji Transportu Drogowego dla klasy II i III Technikum Logistycznego.

Panowie z ITD opowiedzieli uczniom o roli i zadaniach Inspekcji. Należą do nich m.in. kontrola: przewozu drogowego osób, przewozu towarów szybko psujących się, przestrzegania przepisów ruchu drogowego, zabezpieczenia ładunków, stanu technicznego pojazdów, dopuszczalnych mas, nacisków na oś, wymiarów pojazdów. Przedstawili  w jaki sposób prowadzone jest postępowanie administracyjne,  a także fotografie z wypadków spowodowanych m.in. przemęczeniem kierowcy, złym stanem technicznym pojazdu, złym zabezpieczeniem  towaru itp. ITD nakłada także kary grzywny i kary pieniężne dla kierowców, jak i dla ich przedsiębiorstw. Nasi uczniowie zadawali również pytania dotyczące zatrudnienia i kompetencji, które należy mieć, by zostać Inspektorem. Po spotkaniu panowie pokazali nam swój pojazd, każdy mógł wejść, dokładnie obejrzeć, zadać pytania itp. Każdy uczeń otrzymał książkę – Poradnik dla kierowców, z dokładnie opisanymi przepisami poruszania się po drodze, od dozwolonych prędkości do czasu pracy kierowców.

Joanna Miller kl. 3 TL