Dnia 26 marca br. nasza żeńska reprezentacja szkoły dołączyła do rywalizacji w Młodzieżowej Lidze Siatkówki Dziewcząt  organizowanej przez LO  we Wschowie. Do turnieju zgłosiły się tylko cztery szkoły. Dla naszej reprezentacji jest to okazja do doskonalenia swoich umiejętnośc w grze z innymi oraz do rewanżu po porażce w zawodach na szczeblu powiatowym.

Pierwszy termin spotkań dał nam nadzieję na to, że liga przyniesie upragnione zwycięstwa. Wczorajszy mecz ze Szkołą Podstawową nr 1 nie należał do najłatwiejszych. Poziom gry był wysoki, gra bardzo intensywna, a  techniczne umiejętności zaskakiwały skutecznością i siłą. Po trzech setach nasze dziewczyny wygrały 2: 1.

Podczas pierwszego spotkania ligowego zadebiutowały nowe zawodnicznki; Anita Mak oraz Emilia Klecha prezentując skuteczną grę w ataku. Swoją siłą zagrywek zaskakiwały Kaja Konieczna oraz Joanna Miller, które nie dawały szans przeciwnikom na rozegranie piłek. Niezawodna na pozycji ataku Natalia Zborowska dosłownie "wbijała" przeciwników w parkiet nie odpuszczając żadnej wystawy. Bardzo ciekawym elemetem meczu okazał się udział  Karoliny Łacnej oraz Weroniki Jurkiewicz, które swoimi piłkarskimi umiejętnościami widowiskowo uratowały kilka bardzo ważnych piłek. Wszystkie dziewczyny były bardzo zgrane i skoncentrowane, co dało w efekcie wygrany mecz. Już niebawem kolejne spotkania. Gratulacje dla dziewczyn.