Pod pomnikiem pamięci odbyły sie dziś uroczystości związane z obchodami 74. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Delegacje złożone  z przedstawicieli władz samorządowych, służb mundurowych a także nauczycieli  i młodzież złożyły pod pomnikiem symboliczne wiązanki kwiatów. Dla podkreślenia powagi chwili zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego, uczniowie ze Szkoły Podstawowej przygotowali poetycki program artystyczny, a krótkiej lekcji historii udzielił nam pan Roman Frankiewicz, który opowiedział o przyczynach wybuchu tego zbrojnego konfliktu oraz o jego tragicznym przebiegu i  skutkach. Kwiaty i znicze zostały następnie złożone również pod krzyżem katyńskim.

Naszą młodzież reprezentowały klasy mundurowe, za co serdecznie dziękujemy:)

                                                                                                         

                                                                                                   Magdalena Kaczmarska