Dnia 15 maja br. z okazji Światowego Dnia Orientacji Sportowej zorganizowany został przez Pana Andrzeja Gallę bieg z mapą. Patronatem biegu było Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Orientacji Sportowej. W biegu uczestniczyli chętni uczniowie, którzy chcieli sprawdzić się w nowym wyzwaniu. Część z uczniów miało okazję wstępnie zapoznać się z zasadami biegu podczas ubiegłorocznych Dni Otwartych Szkoły. Tym razem trasa biegu prowadziła  przez znacznie większy teren, bo od naszej szkoły, przez stadion aż po gimnazjum w Sławie. Łącznie, aby zaliczyć wszystkie punkty według mapy można było pokonać nawet do 3 km. Podczas biegu liczyła się nie tylko szybkość, a przede wszystkim umiejętność czytania mapy i orientacja w terenie. Zwycięzcy wykazali się bezbłędnym odbiciem wszystkich punktów kontrolnych . Wsród chłopców najlepszy był Mateusz Dzięcioł, ktory pokonał trasę w 17 miunt i 20 sek. Najlepszą zawodniczką wśród dziewcząt była Anita Mak z czasem 24miut i 33 sekund. Najszybciej trasę pokonał Jakub Hładczuk i Karolina Janik niestety popełnione błędy nie pozwoliły na zwycięstwo. Wszyscy uczestnicy biegu nagrodzeni zostali dyplomami, co sprawiło, że każdy mógł czuć się zwycięzcą.