Dnia 22 marca br. we Wschowie odbył się konkurs powiatowy pt. "Młodzież zapobiega pożarom".

W konkursie naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów: Izabela Dolatkowska (IIILO), Karol Kajda (IIILO) oraz Michał Grycaj (II ZWA), każdy z nich jest także członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej. Michał - OSP Stare Strącze, Karol i Iza - OSP Sława.
Konkurs był podzielony na dwa etapy w trzech grupach wiekowych (podstawówka, gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne). Pierwszy etap to egzamin pisemny, który zawierał 25 pytań. Nasi uczniowie mówią, że pytania wymagały bardzo dużej wiedzy. Po egzaminie pisemnym wyłaniano trzy osoby, które konkurowały między sobą w egzaminie ustnym, który zawierał sześć pytań, za jedno pytanie maksymalnie można było uzyskać 6 punktów. Na pierwszym miejscu uplasował się Karol Kajda, na drugim Izabela Dolatkowska, na trzecim miejscu Michał Grycaj. Dwie osoby przechodzą na etap wojewódzki, dlatego za Karola i Izę trzymamy kciuki.

Karol Kajda