W poniedziałek 2 czerwca 2014 odbył sie w naszej szkole II Międzyszkolny Konkurs "Na językach", w którym wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej, Gimnazjum oraz ZSP w Sławie.

Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą o Wielkiej Brytanii i państwach niemieckojęzycznych, przygotować piosenkę w języku obcym oraz stoisko i plakaty o państwach, które reprezentowali. I tak: PSP przedstawiło Niemcy, Gimnazjum Włochy i Irlandię, a ZSP Rosję i Francję. Uczniowie przebrali się w stroje i barwy poszczególnych krajów. Przygotowali gadżety i charakterystyczne potrawy. Całość oceniało jury, w skład którego weszły osoby niezwiązane z żadną ze szkół.

Najlepiej zaprezentowali się uczniowie Gimnazjum z klasy III b, którzy otrzymali pierwszą nagrodę w kategoriach stoisko, plakat (Natalia Roszkowska), piosenka oraz wiedza o krajach niemieckojęzycznych (Klaudia Mazur i Wiktoria Kiersnowska).

Z wiedzy o Wielkiej Brytanii najlepsi okazali się Krystian Kozłowski oraz Krystian Augustyniak z klasy I TH z ZSP.

Jury  wyróżniło również Kingę Zborowską  z klasy ITH, która zaśpiewała nastrojową piosenkę w języku francuskim.

Natomiast uczniowie PSP otrzymali wyróżnienie w kategorii plakat.

II miejsce za stoisko przypadło klasie I LO, natomiast III miejsce klasie I TH.

Piekarnia Dobrosława przygotowała konkurs jedzenia pączków na czas, największym łakomczuchem okazał się Krystian Augustyniak z I TH ;-) 

Wszyscy uczniowie spisali się na medal i otrzymali nagrody sponsorowane przez ZSP w Sławie, Urząd Miejski w Sławie, Piekarnię Dobrosława Bis, Wydawnictwo Lektorklett oraz Centrum Edukacji Akademia.

Anna Dąbrowa