W piątek 19 września br. odbyło się uroczyste podsumowanie XI edycji Ogólnopolskiego Turnieju „Młoda krew ratuje życie” Polskiego Czerwonego Krzyża. Podczas spotkania, które miało miejsce w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze, wyróżnionym szkołom wręczone zostały puchary oraz dyplomy etapu wojewódzkiego.

Podsumowane zostały wszystkie akcje oddawania krwi w szkołach ponadgimnazjalnych oraz uczelniach wyższych w naszym okręgu w ostatnim roku szkolnym.

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie został wyróżniony i zdobył I miejsce w kategorii Najciekawsza promocja Honorowego Krwiodawstwa PCK, niniejszym zakwalifikował się do etapu ogólnopolskiego.

W czasie trwania turnieju w naszej szkole przeprowadzone zostały 3 akcje, podczas których 99 krwiodawców oddało 44,55 l krwi.


Turniej rozgrywany jest w 3 kategoriach:
- Największa ilość zebranej krwi
- Najwyższy wskaźnik aktywności
- Najciekawsza promocja Honorowego Krwiodawstwa PCK

Na poziomie wojewódzkim do turnieju przystąpiły 32 szkoły średnie i 3 uczelnie wyższe. Łącznie zebrano ok. 1113 l krwi

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele wyróżnionych szkół średnich oraz: Bogusława Fediuk-Pelińska – starszy specjalista ds. honorowego krwiodawstwa, Zdzisław Martyniuk – prezes Lubuskiego Oddziału Okręgowego PCK w Zielonej Górze, Jan Kowalczyk – przewodniczący Lubuskiej Okręgowej Rady Honorowych Dawców Krwi PCK w Zielonej Górze oraz Krzysztof Piwowarczyk z RCKiK w Zielonej Górze.

Zebranie zostało zorganizowane przez Lubuski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Zielonej Górze.


Kolejna edycja turnieju już rozpoczęta. Szkolne Koło PCK zaprasza do udziału w najbliższej akcji w środę 15 października oraz dziękuje wszystkim krwiodawcom za dar życia.

Prezentacja - działania promocyjne