Jesienna akcja honorowego krwiodawstwa, która odbyła się w środę 15 października w naszej szkole, cieszyła się niemałym zainteresowaniem. Do rejestracji zgłosiły się 43 osoby, po konsultacji lekarskiej okazało się jednak, że krew może oddać jedynie 35 ze wszystkich zainteresowanych osób.

Ekipa wyjazdowa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze zebrała od sławskich dawców 15,172 l krwi. Nie obyło się tym razem bez małych niespodzianek w postaci zasłabnięć, ale każdy krwiodawca mógł liczyc na fachową opiekę zielonogórskiego personelu medycznego.

Klub żużlowy Falubaz przygotował dla naszych krwiodawców drobne gadżety: naklejki, plany lekcji, miniplakaty. Dodatkowo każdy honorowy dawca krwi mógł liczyć na wejściówkę na mecz Ligi Mistrzów, który odbędzie się 18.10.2014 w Zielonej Górze, tym razem jednak z tej mozliwości skorzystała niewielka grupa krwiodawców. Klub Falubaz poparł w ten sposób po raz drugi sławskie krwiodawstwo i mamy nadzieję, że nie ostatni.

Niezmiernie cieszy nas fakt, że grono sławskich krwiodawców poszerzyło się o ok 13 nowych dawców! Są to przede wszystkim nasi obecni uczniowie, ale nie tylko. Osoby te podjęły ważną życiową decyzję, mającą nierzadko ogromny wpływ na zdrowie i życie innych ludzi. Dołączyli tym samym do rzeszy Honorowych Dawców Krwi i tytuł ten przysługiwać im będzie już do końca życia.

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich na kolejną akcję w styczniu 2015 i serdecznie dziękujemy za piękny dar życia!