W czwartek 27 listopada 34 uczniów i uczennic z klas I LO, II LO, I TG, I TA, II TŻ, II TH, III TH, IV TAK, I ZW A I II ZW B uczestniczyło w szkolnym etapie Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.

Uczestnicy konkursu zmierzyli się z 20 pytaniami zamkniętymi, dotyczącymi szeroko pojętego zdrowego stylu życia. Pytania dotyczyły zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy.

Przykładowe zadania testowe:

- Który z owoców ma najwięcej witaminy C? (cytryna, czarna porzeczka, kiwi)

- Czy ojcem idei Czerwonego Krzyża był Henry Dunant? (tak, nie)

- Który gaz w największym stopniu jest odpowiedzialny za efekt cieplarniany? (N2, CO2, SO2)

Najwięcej punktów - po 16 - zdobyły 3 osoby: Patrycja Wolniczak II LO, Aleksandra Buchwald II LO i Jakub Sekuła I TA.

Drugie miejsce z 15 punktami należy do Klaudii Krzyżanowskiej I LO, Kacpra Mańkowskiego II TŻiUG i Waldemara Górnego II TŻiUG.

Na trzecim miejscu z 14 punktami uplasowali się: Sara Gruchacz I TA, Paweł Kończyk II TŻiUG, Krystian Augustyniak II TH, Aleksandra Wieczorek III TH, Renata Puszkarz III TH, Łukasz Malinowski IV TAK.

Zwycięzcy - po ewentualnej dogrywce - zmierzą się w grudniu z kolejnym etapem olimpiady.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy posiadanej wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia i zachęcamy do jej sukcesywnego poszerzania!

Katarzyna Boczek

Opiekun Szkolnego Koła PCK