27 września w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze odbyło się podsumowanie X Edycji Ogólnopolskiego Turnieju „Młoda krew ratuje życie” Polskiego Czerwonego Krzyża w roku szkolnym 2012/2013.

Podczas spotkania wyróżnionym szkołom wręczone zostały puchary oraz dyplomy etapu wojewódzkiego. Z satysfakcją informujemy, że Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie został wyróżniony i podobnie jak w ubiegłym roku przedstawiciele naszej szkoły zostali zaproszeni do udziału w uroczystym podsumowaniu turnieju. Na miejscu okazało się, że czeka nas niespodzianka – szkoła odniosła sukces aż w dwóch kategoriach! Puchary i dyplomy otrzymaliśmy za:

I miejsce w kategorii Najwyższy wskaźnik aktywności (tzn. ilość krwi oddanej w ramach turnieju w przeliczeniu na jednego pełnoletniego ucznia szkoły) – nasza szkoła zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego!!! (wyniki etapu centralnego w październiku)

II miejsce w kategorii Najciekawsza promocja Honorowego Krwiodawstwa PCK

Informacje o X edycji turnieju:
- Turniej trwał od września 2012 roku do końca czerwca 2013 roku.
- Na poziomie wojewódzkim do turnieju przystąpiły 32 szkoły średnie i 2 uczelnie wyższe. 
- Łącznie 2194 krwiodawców oddało 1000 l krwi. 
- ZSP w Sławie przeprowadził 3 akcje oddawania krwi, podczas których 77 krwiodawców oddało 34,65l krwi.

Turniej rozgrywał się w 3 kategoriach:
- Największa ilość zebranej krwi
- Najwyższy wskaźnik aktywności
- Najciekawsza promocja Honorowego Krwiodawstwa PCK
 

Podczas spotkania zdobywca I miejsca w kategorii Najciekawsza promocja Honorowego Krwiodawstwa PCK przedstawił wszystkim zebranym zwycięskie sprawozdanie z turnieju w postaci prezentacji multimedialnej.
Oprócz zaproszonych przedstawicieli szkół średnich w spotkaniu udział wzięli: prowadząca Bogusława Fediuk-Pelińska – starszy specjalista ds. honorowego krwiodawstwa,  Zdzisław Martyniuk - prezes Lubuskiego Oddziału Okręgowego PCK w Zielonej Górze oraz Krzysztof Piwowarczyk z RCKiK w Zielonej Górze.
Zebranie zostało zorganizowane przez Lubuski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Zielonej Górze.

Naszą szkołę reprezentowały Małgorzata Rychlik i Katarzyna Boczek, honorowe dawczynie krwi.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom oddającym krew i angażującym się co roku w akcje honorowego krwiodawstwa w ZSP w Sławie.