W czwartek 15 maja br. w hali sportowej przy ZSP nr1 „Elektryk" w Nowej Soli odbył się rejonowy etap XXII edycji Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża.

 W zawodach uczestniczyły pięcioosobowe drużyny z pobliskich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie Iza Dolatkowska (ILO), Sylwia Sobczak (ILO), Karol Kajda (ILO), Robert Baron (IVTAK) oraz Michał Drogosz (IVTŻ). Opiekę nad uczniami sprawował Jarosław Moryto.

Podczas zawodów sprawdzana była wiedza i umiejętności  uczestników w zakresie niesienia pierwszej pomocy. W kategorii szkół średnich dwa pierwsze miejsca zajęły drużyny z nowosolskiego liceum. Nasz zespół wywalczył w turnieju III miejsce, które jednocześnie oznaczało I miejsce w powiecie wschowskim. Dzięki temu nasz zespół został zakwalifikowany do etapu okręgowego, który odbędzie się już w najbliższy wtorek 20 maja w Czerwieńsku.

Celem mistrzostw jest podniesienie poziomu wiedzy młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa.

Więcej informacji o zasadach Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK tutaj
http://pierwszapomoc.pck.org.pl/index.php/ct-menu-item-16