W dniu 28.05.2014 r. uczniowie naszej szkoły tj. Krystian Kozłowski, Klaudia Olszewska oraz Anna Trzciołek wraz z opiekunami Marzeną Kowalewicz i Anną Dąbrową udali się do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sulechowie, aby wziąć udział w drużynowym konkursie językowym „Bitwa na języki".

Konkurs sprawdzał  wiedzę z krajów anglo– i niemieckojęzycznych. Uczniowie pracując w trzyosobowych drużynach mieli za zadanie rozwiązanie testu gramatyczno-leksykalnego z języka niemieckiego i angielskiego, a następnie odpowiadali na pytania na temat kultury i geografii niemieckiego i angielskiego obszaru językowego.

Przeprowadzone zostały też ciekawe quizy i zabawy dla publiczności. Uczestnicy imprezy mieli zapewniony poczęstunek przygotowany przez studentów z Koła Naukowego Technologów Żywności. 

Pierwsze miejsce zajęli uczniowie z LO w Sulechowie, którzy otrzymali nagrody w postaci tabletów.

Nasza drużyna dzielnie walczyła w dogrywce o trzecie miejsce, ostatecznie zajęła miejsce czwarte, czego jej bardzo gratulujemy.

Konkurs został zorganizowany przez Studium Języków Obcych przy PWSZ w Sulechowie.

Anna Dąbrowa