W dniu 13 lutego br. gościliśmy w naszej szkole gimnazjalistów ze Sławy, Ciosańca, Brenna i Wschowy, którzy przyjęli nasze zaproszenie na Dzień Drzwi Otwartych Szkoły.

Młodzież została zapoznana z ofertą edukacyjną, zwiedziła szkołę, uczestniczyła w zajęciach otwartych oraz zajadała się naleśnikami przygotowanymi przez klasę I TŻiUG.

W Drzwiach Otwartych wzięli także udział sławscy pracodawcy, współpracujący ze szkołą, którzy kształcą uczniów w zawodach: kucharz, piekarz, cukiernik i sprzedawca. Byli to: p. Dominika Dudek z Baru u Dudka, p. Monika Miziewicz z Piekarni Dobrosława Bis oraz p. Aleksandra Wojciech ze sklepu pasmanteryjnego.  

Następnie nasi goście  obejrzeli występy wokalno-muzyczne i aktorskie przygotowane przez młodzież ZSP. Pięknie zaśpiewały, w językach obcych, uczennice klasy III LO: Izabela Jankowiak  (w j. angielskim) i Klaudia Olszewska (w j. niemieckim). Adam Łuczak z klasy I LO zaprezentował swoje kompozycje, a uczniowie z klasy II TH: Dominika Klecha, Krystian Augustyniak, Rafał Szmigielski i II TŻiUG: Aleksandra Mirecka przedstawili dwie jednoaktówki: Oświadczyny i Piwo. Entuzjazm gimnazjalistów wzbudził skecz przygotowany przez klasę II TŻiUG - "Lekcje w krzywym zwierciadle".

Potem przyszedł czas na aktywność sportową. W konkursie "na wesoło" wzięli udział także gimnazjaliści. Było sporo śmiechu i zabawy. Wygrała drużyna złożona  z klas I ZWA i I ZWB; drugie miejsce zajęło technikum; trzecie gimnazjum, a czwarte klasa I LO.

Mamy nadzieję, że gimnazjaliści miło spędzili czas w naszej szkole.

Małgorzata Rosler