20 marca gościlismy w naszej szkole aktorów Teatru Forma z Białegostoku, którzy przyjechali do nas ze spektaklem  powstałym na podstawie utworu Ferdydurke Witolda Gombrowicza.

Spektakl w ciekawej formie przedstawiły nam dwie młode aktorki tego teatru, które umiejętnie wcieliły się w kilka niełatwych, męskich ról. Ze względu na złożoną problematykę tego utworu i jego rozmiary, aktorzy ograniczyli sie do wybranych fragmentów fabuły. Przedstawiłi nam obraz szkoły widziany oczami Gombrowicza - jej schematyczność i sztuczną formę.

Myślę, że spektakl był ciekawym doświadczeniem dla naszych uczniów, gdyż niektórzy z nich mieli okazję wziąć w nim czynny udział- kilkoro uczniów zostało wywołanych do odpowiedzi przez aktorów-nauczycieli. I choć nie udało im się odpowiedzieć, to są w pełni usprawiedliwieni, gdyż pytania dotyczyły języka łacińskiego.

W spektaklu uczestniczyły klasy; II LO, III LO, III TAK, III TH, IV TAK i IV TH wraz nauczycielami.

Mam nadzieję, że Teatr Forma jeszcze zagości w murach naszej szkoły.

                                                                                                                                 Magdalena Kaczmarska