Dnia 21 marca 2015 roku uczniowie naszej szkoły wraz z p. Urszulą Drożdżyńską wybrali się na koncert-spektakl pt.: „Melancholia - Wioletta Villas”, który odbył się w teatrze muzycznym „Capitol” we Wrocławiu. Sztuka opowiadała o życiu sławnej diwy Wioletty Villas.

Spektakl otwiera scena śmierci Wioletty Villas: na podwórzu wśród psów i kotów leży ciało artystki. Scenie tej towarzyszy najsłynniejsza piosenka pt.: „Mamo”. W spektaklu pokazane jest, że artystka nie znajdowała zrozumienia wśród ludzi, wiec żyła wśród zwierząt. Szkoda, że nie doceniono za życia niezwykłej barwy jej głosu.

Spektakl jest smutny, ale trudno po nim wyjść obojętnym. Długie brawa świadczyły o tym, że spektakl się podobał, a wiele osób nie kryło łez.

Nie byłem dotąd na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej, ale mam nadzieję, że w przyszłym roku ponownie wybiorę się tam z moją wychowawczynią, bo sposób wyrażania emocji śpiewem i grą aktorską bardzo mnie interesuje.


Piotr Augustyniak klasa II TH