31 marca br. w I Zespole Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie odbyła się kolejna edycja "Festiwalu Nauki". Naszą szkołę reprezentowała grupa uczniów z klasy 4 TAK i 1 LO.

Wykłady zaczęły się o godzinie 10:00. Klasa TAK była na wykładzie : „Architektura krajobrazu – w trosce o estetykę i funkcjonalność otoczenia” . Natomiast LO uczestniczyła w wykładzie: "Kryptografia okiem matematyka", podczas którego poznaliśmy metody szyfrowania i deszyfrowania tekstów.  Był on  prowadzony przez Pana Sebastiana Czerwieńskiego. O godz. 12:00 odbył się kolejny, ostatni wykład dla obu grup: "Nanotechnologie w medycynie" prowadzony przez Pana Mirosława R. Dudka. Podczas tego wykładu poznaliśmy nowe dziedziny fizyki jak np. fizyka medzyczna i fizyka kosmiczna.Wykładowcy przyjechali na festiwal z Uniwersytetu Zielonogórskiego. Dzięki tej jednodniowej wyprawie do szkoły we Wschowie, odkryliśmy kolejne oblicza nauki .

Paula Wacińska kl. I LO