17 kwietnia 2015 r. uczniowie klasy III Technikum Architektury Krajobrazu wraz z opiekunem uczestniczyli w konferencji zorganizowanej przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Sulechowie - Instytut Zarządzania i Inżynierii Rolnej.

Czas, który uczniowie poświęcili na konferencję był naprawdę owocnie wykorzystany.  Uczestniczyli w wykładzie na temat „Rośliny ozdobne w terenie zieleni”, który bardzo ciekawie przedstawiła  pani prof. Anna Lisiecka.  Następnie młodzież wyruszyła na zajęcia warsztatowe między innymi w laboratoriach mikrobiologii, chemicznym i pracowni In vitro. Zwiedzali również  szkółkę  i wyposażenie Lubuskiego Ośrodka Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych, mieli również okazję oglądać wypiek chleba na linii technologicznej. Na zakończenie odbył się konkurs wiedzy z zakresu kształtowania terenów zieleni.
Spośród wszystkich uczestników, a było ich ok. 70, nasza uczennica Kinga Drożdżyńska zdobyła największą liczbę punktów i otrzymała nagrodę książkową. Zwieńczeniem warsztatów, była degustacja wcześniej wypieczonego chleba. Wypiek bardzo uczniom smakował.
Uczelnia w Kalsku jest to ośrodek o bazie dydaktycznej na bardzo wysokim poziomie. Uczniowie techników  naszej szkoły doskonale znają ten ośrodek. Za każdym razem kiedy jesteśmy tam, robi na nas wrażenie. Jest to doskonałe miejsce do studiowania. Zapraszamy maturzystów do zapoznania się z ich ofertą.

 

Joanna Adamczewska