30 kwietnia br. grupa dziewcząt z kursu florystycznego rozpoczęła majówkę na  Festiwalu kwiatów i sztuki na zamku Książ.

 

W Książu kocha się kwiaty, a ich święto celebruje hucznie! Dzięki Stowarzyszeniu Florystów Polskich cały kompleks wręcz tonął w roślinach, a aranżacje kwiatowe mistrzów florystycznych w najpiękniejszych zamkowych salach przekraczały granice wyobraźni. Tegorocznym motywem została „Fantazja”, której emblematem jest feeria barw i wymyślne inspiracje. Zamek  tętnił życiem, oprócz ekspozycji florystycznych w edukacyjnych salach zamkowych realizowane były dwa bloki wykładowe: historyczne oraz ogrodniczo-florystyczne. Nie zabrakło również egzotyki i „powiewu orientu”, który zapewniła największa Narodowa Wystawa Bonsai w Polsce! Do „Perły Dolnego Śląska” sprowadzone zostały najciekawsze okazy tych miniaturowych drzewek. Na ich podziwianiu się jednak nie skończyło. Można było również  uczestniczyć we wspaniałych pokazach i pasjonujących wykładach, które prowadzili słynni bonsaiści. Festiwal oczarował nas, wspaniała pogoda, przyroda budząca się do życia, to było  niezapomniane przeżycie. Z pewnością wrócimy tam za rok.

 

 

Joanna Adamczewska