Dnia 06.06.2016r. o godzinie 9:00  na Orliku w Sławie odbyły się  powiatowe zawody w piłkę nożną dziewcząt w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieżowej.

 

Do rywalizacji przystąpiły drużyny: l Liceum Ogólnokształcącego im. Tomasza Zana we Wschwie, ZSP w Sławie oraz l Zespółu Szkoł im. Stanisława Staszica we Wschowie. Mecze rozgrywane były systemem "każdy z każdym". Pierwszy mecz rozegrały dziewczyny ze Wschowy, wygrał tzw. "Staszic"  2:1. Następny mecz został rozegrany pomiędzy Sławą a "Staszicem". Równiez dzieczyny okazały się lepsze i wygrały decydującym golem w ostatniej minucie. Trzeci  mecz rozegrany był przez l LO i ZSP Sławę. Piłkarki ze Sławy wygrały 3:0. A zatem:

I miejsce- I Zespół Szkoł im.Stanisława Staszica;

II miejsce- ZSP Sława;

III miejsce- I LO im. Tomasza Zana. 

Uczennice ZSP w Sławie  biorące udział w zawodach to:
1. Kornelia Sośnicka
2. Wiktoria Adamczewska 
3. Weronika Jankowiak
4. Natalia Malinowska (bramka)
5. Karolina Kończyk
6. Emilia Gulczyńska
7. Katarzyna Żarczyńska
8.J owita Gracz

9. Beata Błaszczak 
10. Konstancja Derdzikowska
Dziekujemy wszystkim uczestnikom jak i opiekunom za przybycie oraz za  grę fair play.

 

Konstancja Derdzikowska kl. 1 LO