W piątkowe popołudnie, 10 czerwca, siedem dziewcząt z II LO zorganizowało rowerową wycieczkę dookoła naszego jeziora.

Trasa wiodła ze Sławy przez Radzyń, Józefów, Lubiatów, Dąb, Golę i zakończyła się na terenie SCKiW. Poruszaliśmy się głównie w terenie leśnym, wykorzystując ścieżki rowerowe oraz krótkie odcinki dróg publicznych. W trakcie wyprawy "zdobyta" została wieża widokowa Joanna - tereny gminy obserwowane z wysokości 40 metrów wyglądają uroczo! Tego dnia na wieży nie było tłumów, więc spokojnie wykonane zostały filmiki i selfie. Dziewczęta, mając w nogach już połowę trasy, ochoczo pląsały po schodkach jak rusałki. Humory dopisywały i każda chciała być księżniczką uwięzioną na wieży, brakowało jednak rycerzy (wychowawca w tej zabawie nie brał udziału). Po powrocie do Sławy uczennice wzorowo przeprowadziły rowery przez tzw. "zebrę", pod czujnym okiem Policji. Do zobaczenia na następnej wycieczce!  

 

Marcin Rosler