14 czerwca w świetlicy odbyło się spotkanie podsumowujące Międzyszkolny Konkurs Językowy pt. „Szprechać każdy może”. Spośród 42 uczniów ze szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej biorących udział w konkursie wyłoniono troje laureatów, wręczono wyróżnienia oraz podziękowania. Mamy nadzieję, że następne edycje konkursu będą cieszyły się równie dużym zainteresowaniem. Nagrodzonym gratulujemy!

Oto lista laureatów konkursu „Szprechać każdy może”:

1. miejsce oraz tytuł „Sławskiego Mistrza Szprechania” zdobyła Weronika Moder z Zespołu Szkół w Ciosańcu,

2. miejsce oraz tytuł „Sławskiego Wicemistrza Szprechania” zdobył Krystian Kozłowski z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie,

3. miejsce z tytułem „Sławskiego Wicemistrza Szprechania” zdobył Robert Moder z Zespołu Szkół w Ciosańcu.

Wyróżnienia otrzymali:

Daria Reich (Gimnazjum w Sławie)

Ireneusz Pronkiewicz (Gimnazjum w Sławie)

Klaudia Skrzypczak (Gimnazjum w Sławie)

Julia Kalinowska (ZSP w Sławie)

Patrycja Suchorska(ZSP w Sławie)

Katarzyna Sobczyk (Gimnazjum w Sławie)

Agata Zyberska (ZSP w Sławie)

Izabela Wieczorek (ZSP w Sławie)

Paulina Rozynek (ZSP w Sławie)

Eryka Król (Szkoła Podstawowa w Ciosańcu)

Nagrody zostały ufundowane przez: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie, Urząd Miasta w Sławie, Stowarzyszenie Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz Szkołę Językową „Happy House”.

Joanna Rohatyńska