Kolejny raz młodzież Szkolnego Koła Caritas przeprowadziła akcję charytatywną, której celem była pomoc dla chorej uczennicy naszej szkoły.

Od rana, 22 października, uczniowie naszej szkoły przynosili blachy pachnących, świeżych ciast. Korytarz naszej placówki na kilka godzin zamienił się w cukiernię. Każdy znalazł swoje ulubione ciasto (było 18 różnych rarytasów). Tradycyjnie do akcji dołączyli nasi młodsi koledzy ze szkoły podstawowej klasy I-III wraz ze swoimi wychowawcami. Rodzice też mogli wziąć udział w tym zaszczytnym dziele. W tym dniu odbywały się spotkania z rodzicami i można było przy kawie i ciastku porozmawiać o swoich pociechach i ich osiągnięciach.

Prawie wszystkie klasy przyłączyły się do akcji. Rekord pobiła klasa IILO, przynieśli osiem różnych wypieków. Niektóre ciasta były pieczone przez uczniów, inne przez mamy czy babcie. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy. Całą kwotę, ponad 1300,00zł wpłacono na konto naszej koleżanki Małgosi.

Jolanta Markiewicz