W środę 18 listopada br. odbył się szkolny etap Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

Do udziału w konkursie zgłosiła się rekordowa liczba chętnych - aż 44 osoby z klas I LO, II LO/LB, II LO/PL, III LO, I TŻiUG, II TŻiUG, III TŻiUG, II TA, III TH oraz IV TH.

Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 20 zamkniętych pytań testowych. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami sprawdzającymi wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy.

Najwięcej punktów zdobył Tomasz Walachowski z klasy III TŻiUG, który zakwalifikował się do etapu rejonowego olimpiady.

Również wysoką liczbę punktów zdobyli: Jakub Sekuła z klasy II TA, Konrad Stępczak z klasy IV TH oraz Katarzyna Djokić z klasy II LO/LB. Dogrywka zadecyduje, kto przejdzie do etapu rejonowego.

Pytania konkursowe nie były łatwe, jednakże wyniki pokazały, że nasza wiedza na temat zdrowego stylu życia pozostawia jeszcze wiele do życzenia.

Katarzyna Boczek