Tydzień Głośnego Czytania to święto, które odbywa sie w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom. Akcja ta trwa nieprzerwanie od 2001 roku i jej celem jest propagowanie głośnego, codziennego czytania dzieciom,  aby wspomagać ich wszechstronny rozwój. Z tej okazji gościliśmy dziś u sławskich przedszkolaków. O pomoc poprosiłam cztery uczennice; Martynę, Wiktorię, Kasię i Emilię, które z wielkim zapałem czytały maluchom historię o psie Kaktusie. Zostałyśmy bardzo ciepło przyjęte przez  wychowawczynie i dzieci, które w podziękowaniu zaśpiewały dla nas piosenkę Kundel bury. Zainteresowanie przedszkolaków było duże, chętnie odpowiadały na nasze pytania , a także dzieliły się opowieściami o swoich pupilach. 

Myślę, że udało nam się przekonać dzieci do tego, że książki mogą być naszymi przyjaciółmi i zawsze warto po nie sięgać:)

                                                                           Magdalena Kaczmarska